Nízka hmotnosť polystyrénu uľahčuje realizáciu zateplenia

Nízka hmotnosť polystyrénu uľahčuje realizáciu zateplenia

Ak ste si kúpili starší rodinný dom, v ktorom chcete bývať, asi vás čaká rozsiahla obnova. S najväčšou pravdepodobnosťou sa nevyhnete jeho zatepleniu. Vďaka svojej nízkej hmotnosti je využitie polystyrénu na zateplenie rekonštruovaných objektov ideálnym riešením.

Polystyrén je ľahký, ale pritom odolný materiál

Polystyrén je vhodnou voľbou na zateplenie novostavieb, ale oceníte ho aj pri obnove rodinného domu. Obnovované budovy si totiž vyžadujú minimálne dodatočné zaťaženie obvodovej konštrukcie alebo strechy. Vtedy sa odporúča, aby tepelná izolácia mala čo najnižšiu hmotnosť. Túto požiadavku spĺňa expandovaný polystyrén (EPS). Tvorí ho totiž z 98 % vzduch. Napriek svojej nízkej hmotnosti ide o veľmi pevný materiál. Má dobré mechanické vlastnosti a na rozdiel od iných materiálov používaných na zateplenie nemá na tepelnoizolačné vlastnosti polystyrénu vplyv vlhkosť.

Jednoduchá a rýchla aplikácia

Nízka hmotnosť polystyrénu je výhodou aj pre toho, kto zateplenie realizuje. Ľahší materiál sa jednoducho prepravuje a bezproblémová je aj manipulácia s ním, vďaka čomu možno výrazne skrátiť čas realizácie zateplenia. Nie sú potrebné ani žiadne ochranné pomôcky.

www.epssr.sk