Tvrdý polystyrén sa postará o to, aby vám doma bolo teplejšie

Tvrdý polystyrén sa postará o to, aby vám doma bolo teplejšie

Existuje viac druhov expandovaného polystyrénu. Všetky sa využívajú na zlepšenie tepelnoizolačných vlastností domu. Tvrdší variant EPS je odolnejší ako ostatné druhy a má špecifické využitie. Viete aké?

Tvrdý polystyrén sa vyznačuje mimoriadnou pevnosťou v tlaku a odolnosťou, vďaka ktorej sa nedeformuje ani pri dlhodobom zaťažení. Čím vyššia je hmotnosť, tým väčšia je jeho odolnosť proti tlaku! „Tvrdý polystyrén je nenahraditeľný pri izolácii podláh, parkovísk a plochých striech,“ hovorí Marta Strapková, predsedníčka Združenia EPS SR.

Okrem výborných tepelnoizolačných vlastností sa vyznačuje aj nízkou hmotnosťou, ktorá umožňuje jednoduchšiu manipuláciu. Je minimálne nasiakavý, no pevný aj pri vyvíjaní tlaku a nedeformuje ho dlhodobé zaťaženie. Poskytuje aj zvukovú izoláciu a zlepšuje tepelný komfort v dome.

V prípade realizácie platí také isté pravidlo, ako pri iných prácach na dome, je potrebné si dávať pozor na jeho inštaláciu , nešetriť a nenechávať medzery medzi jednotlivými doskami. Izolácia podláh navyše pomáha udržiavať tepelný komfort v dome,“ dopĺňa Marta Strapková.

Rád sa pochváli aj sám – presvedčte sa o tom:

https://polystyren.men/movie/polystyren-tvrdy/ (https://youtu.be/eZvaiHabhdA)

Uverejnené na webe uss.sk 11/2022