POLYSTYRÉN.men

POLYSTYRÉN.men – Hviezdy tepelnej izolácie je vzdelávacia kampaň Združenia výrobcov a spracovateľov polystyrénu (Združenie EPS). Kampaň je odpoveďou na otázky a potreby stavebníkov, ktorí hľadajú vhodnú tepelnú izoláciu pre svoj projekt. Títo ľudia aktívne vyhľadávajú informácie, ktoré im pomôžu s výberom najlepšieho riešenia.

Hlavnými postavami kampane Hviezdy tepelnej izolácie sú štyri personifikácie samotného produktu: Polystyrén Biely, Polystyrén Sivý, Polystyrén Vodoodolný a Polystyrén Tvrdý. Každá z postáv reprezentuje najdôležitejšie vlastnosti polystyrénu.

Hrdinov môžete vidieť a počuť v tlačených médiách a na internete.

Polystyrén Tvrdý na podlahy a ploché strechy

Sledujte dobrodružstvá najväčšieho tvrďáka medzi hviezdami tepelnej izolácie. Polystyrén Tvrdý je skutočný macho. Nepodlieha tlaku. Dej filmu je plný silných scén, ktoré sa odohrávajú na podlahe i streche. Toto je skutočný hrdina s dvojitou tvárou – majster náhlych zvratov. Divákov prekvapí záplavou emócií. Odhalí emócie a potreby, ktoré boli doteraz skryté. Nenechajte sa však zmiasť – je to skutočný superhrdina.

Tvrdší ako skala. Hrdina akčného filmu. Nikdy nie je pod tlakom. Toto je skutočný macho medzi polystyrénmi. Má však aj druhú tvár. Polystyrén Tvrdý rád pomáha, ak treba izolovať podlahu alebo plochú strechu. Je ľahký, plný tepla a poskytuje podporu. „Oceňujem úlohy, v ktorých budujem trvalé vzťahy, rád by som niekomu dal silnú podporu,“ pripúšťa Polystyrén Tvrdý. Rád pomáha a je pripravený pomôcť znova.

Je nenahraditeľný pri izolácii podláh, parkovísk a plochých striech. Vyznačuje sa mimoriadnou pevnosťou v tlaku a odolnosťou, vďaka ktorej sa nedeformuje ani pri dlhodobom zaťažení. Čím vyššia je hmotnosť, tým väčšia je jeho odolnosť proti tlaku!

Polystyrén Vodoodolný

Príbeh Vodoodolného je pravdepodobne jedným z najlepších filmov tejto sezóny. Súčasne zachytáva dôveru a zmysel pre humor. Ako špecialista na mokrú prácu hovorí o svojej práci na scéne. Koniec koncov, bolo všetko v suchu. Skvelá tvorba, kontext základov, tajomstvo „teplého“ a „suchého“ suterénu a zákulisie „mokrej práce“. Film je určený iba pre divákov so silnými nervami.

Polystyrén Vodoodolný je špecialista na mokrú prácu. Jeho doménou sú inscenácie, ktorých dej sa odohráva, keď betónujú základy. Hrdina, ktorý si vždy poradí so všetkým. Ako hovorí – izolácia základov je nesmierne dôležitá. Vystupuje spolu s mnohými celebritami. Nevyhľadáva publicitu. Je odolný voči akejkoľvek vode, lebo je vždy suchý.

Polystyrén Vodoodolný chráni budovu na úrovni základov a všade tam, kde môže dôjsť k dlhodobému pôsobeniu vody. Je prispôsobený na izoláciu pod zemou. Je veľmi odolný a zabraňuje rastu baktérií a húb.

Polystyrén Biely a Polystyrén Sivý

Kultové duo – Polystyrén Biely a Polystyrén Sivý. Svižná akcia. Nezvyčajné dialógy. Zdá sa, že počas tohto premietania vás čaká najzaujímavejší rozhovor polystyrénu v slovenskej kinematografii. Aj keď sa príbeh uzavrie po krátkej konverzácii, Polystyrén Biely a Polystyrén Sivý svietia ako najjasnejšie hviezdy tepelnej izolácie. Akcia zdôrazňuje vzťah medzi hrdinami. Polystyrén Biely dokonale zapadá do úlohy medailistu. Je slovenský superhrdina. Je sebavedomý a má svoje miesto v srdciach Slovákov. Polystyrén Biely si na zatepľovanie vyberajú najčastejšie. Nebráni mu to však v udržiavaní priateľských vzťahov s jeho sivým bratom. Hoci tomu druhému platia viac, Polystyrén Biely ho nasleduje svojimi parametrami a technologickým pokrokom. Ako predstavitelia toho istého druhu sa zdajú byť podobní a zároveň sú úplne odlišní. Polystyrén Biely zväčšuje každý rok hrúbku, Polystyrén Sivý investuje do sivých buniek.

Zoznámte sa s Bielym. Polystyrén Biely je slovenský superhrdina. Presvedčený o svojom mieste na stupni víťazov a o vynikajúcej forme. Jeho postava bola vytvorená pred viac ako polstoročím a rýchlo sa stala súčasťou našich reálií. Kultový imidž, primeraná cena a skvelé vlastnosti z neho urobili hrdinu medzi predstaviteľmi žánru. Polystyrén Biely v akcii je istým úspechom každej investície. Po celé roky je obsadzovaný v najväčších vysokorozpočtových produkciách. Vyhráva nad svojimi konkurentmi v krajine pod Tatrami, pretože sa nebojí náročných podmienok na scéne. Je oveľa tvrdší ako jeho konkurenti, pri montáži sa nebojí vody a prachu. Zároveň je omnoho lacnejší. Niet divu, že ukradol Slovákom srdce, a tí ho za to uprednostňujú pred inými tepelnými izoláciami.

Biele dosky majú hodnotu lambda (λ) od 0,045 W/mK do 0,038 W/mK. Odporúčania na tepelnú izoláciu vonkajších stien sú najmenej 0,040 W/mK. Ako sa hovorí – skutočná kvalita niečo vyžaduje! V súčasnosti v reakcii na rastúce požiadavky na energetickú účinnosť Polystyrén Biely ešte stále zväčšuje hrúbku. Slováci milujú Bieleho, pretože jeho zásluhou majú teplo vo svojich domovoch.

Polystyrén v zatepľovacom systéme (ETICS)

ETICS je vonkajší tepelnoizolačný systém na zateplenie obvodových stien budov. Jeho hlavnou súčasťou sú tepelnoizolačné dosky z polystyrénu. Biely aj sivý polystyrén garantujú vynikajúcu tepelnú izoláciu a trvanlivosť celého zateplenia. Kompletný a správne nainštalovaný systém je zárukou požiarnej bezpečnosti.

Kľúčom k dokonalému zatepleniu budovy je správna aplikácia. Polystyrénové dosky sa musia na stenu lepiť tak, že sa lepiaca malta nanesie po celom obvode dosky a tri buchty sa aplikujú aj do jej stredu. Takéto prilepenie zaistí tesné priľnutie tepelnej izolácie k podkladu. Z vonkajšej strany sú tepelnoizolačné dosky chránené výstužnou vrstvou, ktorej hrúbka má byť najmenej 3 mm.

Použitie polystyrénu v ETICS je najobľúbenejší spôsob zateplenia obvodových stien. V Európe sa tento systém používa pri viac ako 80 % všetkých zateplení. To predstavuje viac ako 40 miliónov metrov štvorcových tepelnej izolácie ročne.

Polystyrén v ETICS sa v stavebnej praxi v Európe využíva viac ako 50 rokov. V procese zatepľovania budov na Slovensku sa ETICS uplatňuje už 20 rokov. Jeho použitie je jedným z dôvodov dosiahnutia predĺženia životnosti obvodového plášťa, zlepšenia architektonického vzhľadu stavieb a zároveň zlepšenia zdravia užívateľov budov.

Polystyrén v ETICS – trvácna, odolná a bezpečná tepelná izolácia.

 

Expandovaný polystyrén (EPS) je osvedčeným tepelno a zvukovoizolačným materiálom. Izolačné dosky z bieleho alebo sivého EPS si v priebehu uplynulých 50-tich rokov získali na stavbách pevné miesto. EPS patrí v súčasnosti medzi najrozšírenejšie izolačné materiály.

Vlastnosti EPS

Polystyrén je organická hmota zo skupiny penových plastov. Vyrába sa z chemickej látky – styrénu, ktorý sa získava z ropy.

Výroba EPS

Technológia spracovania EPS pozostáva z troch základných krokov: predpeňovanie, stabilizácia resp. zrenie a vypeňovanie.

Kvalita EPS

Monitoring kvality EPS pomáha hodnotiť výrobky a výrobcov, aby jeho vlastnosti zodpovedali slovenským a európskym technickým normám.

POLYSTYRÉN.men

POLYSTYRÉN.men – Hviezdy tepelnej izolácie je vzdelávacia kampaň Združenia výrobcov a spracovateľov polystyrénu (Združenie EPS).